O MNIE

Fotografia stała się moją pasją mniej więcej 7 lat temu. Na początku była to frajda, potem hobby, aż w końcu aparat fotograficzny stał się moim nieodłącznym towarzyszem. Pasjonowała mnie fotografia krajobrazowa, fotografowałem przyrodę i architekturę, aż wreszcie przekonałem się, że fotografowanie ludzi jest tym, co sprawia mi największą satysfakcję.

Nie poprzestaję jednak tylko na tym rodzaju fotografii. Wciąż szukam kolejnych jej gatunków, w których mógłbym się spełniać. Trochę górnolotnie to zabrzmiało, ale fotografia po prostu sprawia mi niesamowitą radość. Bez przerwy doskonalę swój warsztat pracy zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Biorę udział w warsztatach fotograficznych, szkoleniach i spotkaniach z mądrzejszymi ode mnie, od których staram się jak najwięcej nauczyć.

Fotografując, staram się wydobyć z każdej sytuacji jak najwięcej, pokazać emocje towarzyszące ludziom, także w tych kluczowych momentach ich życia. Moje fotografie to mieszanka fotoreportażu i zdjęć pozowanych, a fotografując, staram się unikać szablonowych czy sztucznych kadrów.

Fotografie mają być miłą pamiątką na lata, a przede wszystkim przywoływać najprzyjemniejsze wspomnienia - taką zasadą kieruję się w swojej pracy.

Pochodzę z woj. świętokrzyskiego i najczęściej fotografuję właśnie tutaj, ale wyjazd w inne regiony Polski nie stanowi dla mnie problemu.

Posiadam zezwolenie Kurii Diecezjalnej na fotografowanie w czasie celebracji liturgicznych, ważne na terenie całego kraju.